Biostymulatory tkankowe czyli poprawa jędrności, gęstości oraz jakości skóry

Biostymulatory tkankowe czyli poprawa jędrności, gęstości oraz jakości skóry


Obecnie wykonuje się wiele różnych zabiegów, które mają przywrócić skórze jędrność, gładkość i młody wygląd. Często w tym celu wykorzystuje się biostymulatory tkankowe o dużej skuteczności. Jak wyglądają zabiegi z ich użyciem? Przede wszystkim, co to są biostymulatory tkankowe i czy są bezpieczne? Dowiedz się więcej na ich temat.

Jakie mają działanie stymulatory tkankowe?

Stymulatorami tkankowymi określa się różne rodzaje preparatów, których zadaniem jest odbudowanie pierwotnej struktury skóry. Ich działanie opiera się na stymulacji komórek, przede wszystkim odpowiedzialnych za syntezę kolagenu oraz elastyny. Są różne rodzaje biostymulatorów działających na odmiennych płaszczyznach skóry, które można ze sobą łączyć, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Najczęściej stosowane są preparaty z kwasem hialuronowym (nieusieciowanym), kolagenem, aminokwasami oraz polinukleotydami. Wybór najlepiej dopasowanego do potrzeb skóry należy do osoby przeprowadzającej zabieg ze stymulatorem.

Kiedy warto stosować biostymulatory tkankowe?

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu z użyciem stymulatorów są pojawiające się oznaki starzenia na skórze (nie tylko twarzy) i pierwsze zmarszczki czy silnie zarysowana bruzda nosowo-wargowa. Kiedy naskórek traci jędrność, zmienia się owal twarzy, a cera jest mocno przesuszona, również warto zastosować biostymulatory. Tego typu preparaty stosuje się także pod oczami, szczególnie gdy pojawiają się kurze łapki, zasinienia oraz pogłębiona dolina łez. Biostymulatory to również dobre rozwiązanie profilaktyczne, które pozwala uniknąć
wymienionych problemów w przyszłości.

Jak wygląda zabieg?

W gabinecie medycyny estetycznej Guérie w Warszawie przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Zostanie wtedy m.in.
dobrany odpowiedni preparat. Zabieg zaczyna się od oczyszczenia skóry. Następnie podawane
jest znieczulenie. Biostymulator wprowadza się do naskórka przez iniekcję, czyli nakłuwanie strzykawką lub kaniulą. Po zabiegu na skórę nakładana jest maska łagodząca oraz odpowiedni
krem ochronny.

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Po wyjściu z gabinetu warto przez dobę
nie nakładać makijażu oraz stosować krem SPF. Niezalecane jest także stosowanie kosmetyków do pielęgnacji z kwasami lub retinolem. Rodzaj wykorzystywanych biostymulatorów dobiera osoba przeprowadzająca zabieg.

Najczęściej wykorzystywane substancje to:

  • Jalupro Classic — odpowiedni do redukcji zmarszczek i przywracania elastyczności, wykorzystuje się go nie tylko na skórze twarzy, ale również na innych obszarach ciała. Preparat stosuje się także do zmniejszania widoczności blizn i zmian potrądzikowych.
  • Jalupro HMW — z zawartością wysokocząteczkowego kwasu hialuronowego do odżywienia i uelastycznienia skóry, która w efekcie odzyskuje dawną jędrność. Preparat ten stosuje się przede wszystkim na twarzy, w miejscach, które są najbardziej narażone na powstawanie zmarszczek oraz wszelkiego rodzaju bruzd.
  • Lumi Eye — wykorzystywany w okolicach oczu do nawilżenia, zagęszczenia oraz ujędrnienia skóry i zmniejszenia obrzęków.
  • Nucleofill — stosowany do głębokiego odnowienia skóry. Działa na trzech różnych poziomach: pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny, wykazuje właściwości antyoksydacyjne oraz nawilża.

Biostymulatory tkankowe — efekty

Zabieg zaleca się powtarzać co 14-30 dni w serii 4-6 sesji. Już po drugiej wizycie możliwe jest zauważenie pierwszych efektów. Proces odbudowy tkanek trwa ok. 6 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg. Skóra staje się ujędrniona, a owal twarzy podkreślony. Efektem jest także redukcja zmarszczek oraz wiszącej skóry. Biostymulatory tkankowe pod oczy zmniejszają obrzęk, a zastosowane na całej twarzy nawilżają i rozjaśniają cerę.

Ujędrniona i młodsza skóra dzięki zabiegowi z użyciem biostymulatorów tkankowych

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegu z użyciem biostymulatorów tkankowych w gabinecie medycyny estetycznej Guérie w Warszawie nie wykonuje się u osób, które wykazują nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inny składnik preparatu. Przeciwwskazaniem jest również ciążą oraz okres karmienia. Zabiegu nie przeprowadza się podczas trwania chorób nowotworowych, przy zaburzeniach krzepnięcia krwi (i stosowania leków przeciwzakrzepowych), jak również przy aktywnej opryszczce oraz infekcjach skóry (bakteryjnych i grzybiczych).


Zobacz też inne wpisy